Akıllı İnvertör Fan Arızası Değişimi

atakale
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Akıllı İnvertör Fan Arızası Değişimi

Mesaj gönderen atakale » Çrş Tem 03, 2024 2:28 am

Akıllı İnvertörlerde sık karşılaşılan 01 hatası ile billinen fan arızası konusunda burada bilgiler vereceğim.
İnverterinizin fanının ideal şekilde çalışmaması veya arızalı olması durumunda, muhtemelen ara sıra invertör fanı sesi duyacaksınız. Bu sorun esas olarak invertörünüzün fanının yeterli hava akışına erişememesinden kaynaklanmaktadır.
Böyle bir durumda invertörün soğutma fanı çalışmaz ve böylece invertör içindeki sıcaklıklar sürekli olarak artar. Bu, invertörün daha da gürültülü olmasına neden olur. Bu durum yeterince erken kontrol edilmezse invertörünüzün stabilitesi ve performansı büyük ölçüde tehlikeye girecektir.
İnvertör arızası durumunda FAN ı söküp kontrol etme ve arızalı değiştirme konusunu bilrikte inceleyelim

Önce Basit Arızaların Kontrolünü yapalım
Adım 1. Yükün, şebeke girişinin ve güneş enerjisi girişinin bağlantısını kesin, sadece aküye bağlayın ve invertörü açın. Eğer
sorun hâlâ devam ediyor, 2. adıma gidin
Adım 2. Fanın çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Fanlar çalışmıyorsa fanı engelleyen bir şey olup olmadığını kontrol edin. Fan tıkalıysa
ve çalışmıyor, 3. adıma gidin
3. Adım. Giriş güç kaynağının bağlantısını kesin, kapağı açın ve fan kablosunun iyi bağlanıp bağlanmadığını kontrol edin veya
serbest bırakıldı. Gevşemişse, iyi bağlantı kurun. Fanı engelleyen bir şey yoksa ve kablolar iyi bağlanmışsa,
fan hala çalışmıyor, 4. adıma gidin
Elektr Müh. İsmail Hakkı Özdem
Çamlıc aM 147. C 4/I
Yenimahalle Ankara 0312 425 2200

“Akıllı İnvertörler” sayfasına dön